Usługi o wartości dodanej

USŁUGI

PCB services control

Współpracując z firmą Fineline otrzymujesz wsparcie całej zorganizowanej grupy podmiotów i uzyskujesz pomoc na wszystkich etapach produkcji płytek obwodów drukowanych (PCB). Możesz również możesz korzystać z usług o wartości dodanej, takich jak usługi związane z projektowaniem PCB oraz ich testowaniem w laboratorium. Oferujemy w pełni profesjonalny pakiet, obejmujący cały proces produkcji.

PCB services control

Projekt PCB

Twoim projektem będzie się zajmować specjalnie do tego wyznaczony zespół ekspertów ds. projektowania PCB, pakietów oprogramowania, kompatybilności elektromagnetycznej oraz integralności sygnału.

Dzięki swojej rozległej wiedzy w zakresie procesów produkcyjnych, wymagań projektowych dla optymalnej produkcji oraz łatwego montażu, nasi projektanci tworzą produkty najwyższej jakości.

Jedną z podstawowych wartości firmy Fineline jest elastyczność. Nasze zespoły wprowadzają do projektów modyfikacje, aby dostosować je do potrzeb klienta oraz jego metod i warunków pracy. Niektórzy z naszych ekspertów pracują w siedzibach klientów, aby we współpracy z ich zespołami ds. rozwoju produktów stworzyć rozwiązania najlepiej dopasowane do ich wymagań.

Projektanci PCB mają dostęp do szerokich zbiorów komponentów, w tym tysięcy rodzajów footprintów zgodnych z wytycznymi normy IPC-7351 dotyczącej wymagań związanych z montażem powierzchniowym (ang. Generic Requirements for Surface Mount Design). Najnowsze technologie wytwarzania i produkcji PCB nie mają przed nimi tajemnic – mogą więc w każdym przypadku polecić klientowi optymalny sposób działania, zapewnić, że proces projektowania będzie sprawny, zminimalizować ryzyko błędów i osiągać najlepsze rezultaty.

PCB-design
PCB lab

Laboratorium PCB

Firma Fineline posiada w pełni wyposażone laboratorium znajdujące się w miejscowości Helmond (Holandia). Przeprowadzane są w nim testy PCB – zarówno tych produkowanych przez naszą firmę, jak i pochodzących z innych źródeł.

Pracownicy laboratorium nadzorują projekty pod kątem kwestii związanych z jakością, przeprowadzają testy temperaturowe, badania przekroju, testy wymagane dyrektywą ROHS, analizy procesów lutowania (na fali lutowia i rozpływowe) itd.

Wszystkie analizy przeprowadzane są zgodnie z wymaganiami odpowiednich norm IPC lub w oparciu o wytyczne klienta. Normy dotyczące testów to między innymi: IPC TM650 (metody testowania), IPC A-600 (klasa 2), IPC A-600 (klasa 3). Posiadamy certyfikat jakości ISO9001:2008 i jesteśmy członkiem organizacji IPC. Korzystamy również z usług wielu partnerów, którzy przeprowadzają, w razie takiej konieczności, specyficzne testy i analizy, co jeszcze bardziej poszerza zakres oferowanych przez nas usług.